Partnerstwo Maurice Lacroix i Red Bull

OFICJALNY PARTNER
RED BULL CLIFF DIVING WORLD SERIES

NOWOCZESNA SZWAJCARSKA MARKA MAURICE LACROIX MA ZASZCZYT OGŁOSIĆ ROZPOCZĘCIE WSPÓŁPRACY Z RED BULL CLIFF DIVING WORLD SERIES 2014. WYCZUCIE CZASU, TECHNIKA, KREATYWNOŚĆ I PRECYZJA SĄ ELEMENTAMI KLUCZOWYMI DO WYKONANIA BEZBŁĘDNEGO, PERFEKCYJNEGO SKOKU Z TAK DUŻEJ WYSOKOŚCI JAK 27M, CZY 20M W PRZYPADKU KOBIET. TEN EKSTREMALNY SPORT IDEALNIE PASUJE DO NOWOCZESNEJ, ODWAŻNEJ I INNOWACYJNEJ MARKI, JAKĄ JEST MAURICE LACROIX. NOWY MODEL ZEGARKA – PONTOS S EXTREME WYKONANY Z OPATENTOWANEGO STOPU POWERLITE JEST NATURALNIE PRZYSTOSOWANY DO TRUDNYCH WYZWAŃ.

Istnieje niewielki margines błędu. Dlatego niezwykle ważne jest, by trzymać formę i nie tracić koncentracji. W momencie zetknięcia z taflą wody, ciało musi być ułożone bezbłędnie.

YOUR TIME IS NOW. BE EXTREME

Poznaj świat Red Bull Cliff Diving

Obecnie odbywa się szósta edycja Red Bull Cliff Diving World Series. Jest to najbardziej prestiżowy konkurs skoków z dużej wysokości na świecie. Tylko najlepsi sportowcy są zapraszani do wzięcia udziału w zawodach. W 2014 roku uczestnicy zmierzą się w siedmiu konkurencjach, które odbywać się będą na trzech kontynentach.

Mężczyźni skaczą z platformy umieszczonej na wysokości 27m, kobiety startują z 20m. Doświadczone jury ocenia skok pod względem złożoności, odbicia, pozycji w powietrzu i wejścia do wody. Ludzie tłumnie przychodzą, aby oglądać

zmagania najlepszych skoczków w tym ekstremalnym sporcie. Atmosfera jest napięta, podekscytowanie przeplata się z niecierpliwym oczekiwaniem. W drodze na platformę, każdy analizuje w myślach skok, który zaraz odda, przechodzi kolejne fazy akrobacji w zwolnionym tempie. Niecałe trzy sekundy wyznaczają granicę między wybiciem, a wejściem do wody z prędkością 85km/h. Ciało ludzkie jest wtedy poddane przeciążeniu równemu 5G. Ryzyko niepowodzenia jest duże, a margines błędu niewielki. Dlatego niezwykle ważne jest, by trzymać formę i nie tracić koncentracji. W momencie zetknięcia z taflą wody, ciało musi być ułożone bezbłędnie.

Strategiczne partnerstwo

Skoki z dużej wysokości charakteryzuje wyczucie czasu, precyzja, dobra technika i kreatywność. Wymienione cechy odzwierciedlają to, co reprezentuje Maurice Lacroix. Od wielu lat w atelier manufaktury powstają innowacyjne czasomierze, które kuszą wyglądem i perfekcyjnym wykonaniem, łączy je niezawodność. Podczas Red Bull Cliff Diving World Series marka Maurice Lacroix zaprezentuje sportowy model zegarka z funkcją chronografu PONTOS S EXTREME. Jest on wykonany z opatentowanego stopu POWERLITE i dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, khaki i niebieskiej. Czasomierz o kopercie dwa razy twardszej i trzy razy lżejszej od stalowych odpowiedników, jest gotowy na ekstremalne wyzwania.

Marka Maurice Lacroix jest dumna ze współpracy z Red Bull Cliff Diving World Series. Ten prężnie rozwijający się i niezwykle spektakularny sport jest odzwierciedleniem naszego umiłowania do pracy nad techniką i osiągania niespotykanych rezultatów.

Marc Gläser, Managing Director of Maurice Lacroix

TRZEJ NOWI AMBASADORZY MARKI W ŚWIECIE MAURICE LACROIX

ARTEM SILCHENKO

Jest mistrzem Red Bull Cliff Diving z 2013 roku. Trzydziestolatek przesuwał granice wytrzymałości wykonując niezwykle skomplikowane skoki. Wielu jego rywali przyznaje otwarcie, że nie odważyliby się podjąć wyzwania. Skoczek jest znany ze swojego popisowego „blind entry”, co oznacza, że zawodnik widzi wodę po raz ostatni pół salta przed zanurkowaniem. Artem z sukcesem prezentował tę akrobację podczas wielu występów. „Asekuracyjne podejście do życia do niczego nie prowadzi. Tylko poprzez przesuwanie granic i dążenie do doskonałości można osiągnąć sukces”. Jego podejście jest tożsame z filozofią Maurice Lacroix, dlatego naturalnym wyborem było włączenie go do grona ambasadorów marki.

ORLANDO DAQUE

Jest legendą sportu. Zdobył 10 mistrzowskich tytułów i ustanowił dwa rekordy Guinessa. Ten 39-cio letni kolumbijski weteran zna wyzwania, jakie niosą ze sobą zmagania sportowe. W swojej karierze doświadczył zarówno zwycięstw jak i porażek. Pomimo poważnej kontuzji, którą odniósł w 2011 roku, wrócił do sportu. Zawdzięcza to niezwykłej determinacji i sile walki. W kolejnym sezonie (2012) otarł się o zdobycie tytułu w Red Bull Cliff Diving Series, a w zeszłym roku zwyciężył w FINA high Diving World Championship. Orlando to jeden z najstarszych sportowców biorących udział w zawodach. Jednak cały czas jest głodny rywalizacji, ambitny i zapowiada zdobycie pierwszego miejsca w Red Bull Cliff Diving World Series. Kluczem do sukcesu w tegorocznych zmaganiach ma być zwiększenie poziomu trudności skoków.

DAVID COLTURI

Pochodzący z USA sportowiec już od pierwszego występu w World Series w 2012 roku zapowiadał się obiecująco.

W zeszłym roku 25-latek zapewnił sobie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, mimo uciążliwej kontuzji towarzyszącej mu przez cały sezon.

Jest niezwykle utalentowanym atletą, odznacza się ponadprzeciętną sprawnością fizyczną i jest psychicznie przygotowany do rywalizacji na najwyższym poziomie. To człowiek, na którego rywale powinni uważać w tegorocznych zawodach.