CHRONOSWISS –  NAJWYŻSZE STANDARDY JAKOŚCI

Już na samym początku działalności firma Chronoswiss wyznaczyła wysokie standardy jakości. Współpraca ze starannie wyselekcjonowanymi szwajcarskimi dostawcami umożliwiła rozwój produkcji niesamowitych czasomierzy „Swiss Made”. Tworzenie wyjątkowych mechanizmów manufakturowych, to tylko jeden z wielu elementów, które wyróżniają markę. Chronoswiss znany jest ze swojej szwajcarskiej precyzji, umiłowania do detalu i pasji tworzenia.

Manufaktura należy do elitarnego grona pionierów, którzy przyczynili się do rozkwitu sztuki tworzenia mechanicznych arcydzieł. Zegarki Chronoswiss wyróżnia intrygujący design. Każdy z modeli charakteryzuje okazała, pękata koronka, wydatny pierścień z wyżłobieniami i niestandardowe mocowanie paska.

UNIKALNE RZEMIOSŁO

W erze cyfrowej pojęcie zegarka mechanicznego wydaje się abstrakcyjne i niepasujące do naszych czasów.  Jednak manufaktura Chronoswiss stanowczo manifestuje przywiązanie do klasycznego  szwajcarskiego zegarmistrzostwa.  Marka proponuje wysokiej jakości czasomierze stworzone w poszanowaniu tradycyjnego rzemiosła, a limitowane serie zegarków takie jak „Artist’s Collection” są tego najlepszym przykładem.

Warsztat Chronoswiss znajdujący się z Lucernie jest miejscem iście magicznym. To w nim składany jest każdy z unikatowych zegarków. Zegarmistrz musi wykonać szereg skomplikowanych czynności, zanim jego arcydzieło zacznie zachwycać rytmicznie odmierzając czas.

„Artists’ Collection” jest tak wyjątkowa dla marki, ponieważ do wykonania każdego czasomierza użyto jedynie tradycyjnych technik i materiałów. Od zegarmistrza wymaga to połączenia kunsztu rzemieślniczego  z nutką artyzmu. Atrakcyjności zegarkowi dodaje fakt, że każdy został złożony i ozdobiony ręcznie. Nie ma dwóch identycznych modeli.

Jedną z historycznych i rzadko spotykanych dzisiaj maszyn użytych przy tworzeniu tej kolekcji  jest pochodząca z 1924 roku tokarka. Zabytkowy sprzęt sam w sobie jest jednak tylko eksponatem muzealnym. Maszyny powróciły do pracy za sprawą doświadczonych i niezwykle utalentowanych zegarmistrzów. Perfekcyjne wykonanie zdobienia powierzchni archaiczną metodą z początku XX wieku jest nie lada wyzwaniem, któremu sprostać mogli jedynie najlepsi z najlepszych.

Już w letnich miesiącach 2014 roku goście odwiedzający warsztat Chronoswiss w Lucernie będą mogli na własne oczy przekonać się jak wygląda praca zegarmistrzów manufaktury i podziwiać ich kunszt podczas tworzenia arcydzieł.