Maciej Stuhr – Ambasadorem M. Lacroix

MACIEJ STUHR- AMBASADOREM MANUFAKTURY MAURICE LACROIX.
WSPÓŁPRACA OPARTA NA WSPÓLNYCH WARTOŚCIACH.

Manufaktura zegarkowa Maurice Lacroix nawiązała współpracę z Maciejem Stuhrem, wybitnym aktorem, publicystą i twórcą kabaretów, zaangażowanym prywatnie w liczne akcje, których założeniem jest niesienie pomocy potrzebującym. „Follow your conviction” to hasło przewodnie najnowszej kampanii Maurice Lacroix, które jednocześnie doskonale odzwierciedla postawę życiową aktora. Głównym przesłaniem współpracy jest wzajemne wsparcie i propagowanie tożsamych wartości.
Decyzja o współpracy była starannie przemyślana zarówno ze strony manufaktury Maurice Lacroix jak i ze strony aktora. Pan Maciej wybrał Maurice Lacroix gdyż zaangażowanie i profesjonalizm to cechy jakie bardzo ceni u siebie a także u innych. Manufaktura Maurice Lacroix poszukiwała osoby, która reprezentowałaby ją godnie zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Osobowość Pana Macieja, nie pozostawia wątpliwości, iż wybór był właściwy. Solidne podstawy w postaci tożsamych wartości pozwalają zakładać, że nawiązana współpraca będzie przebiegać długo i pomyślnie stanowiąc nową, wyjątkową jakość.
Aktor, znany z charakterystycznego stylu łączącego klasyczną elegancję z nutą współczesnej ekstrawagancji, starannie wybiera przedmioty jakimi się otacza. Przede wszystkim zwraca uwagę na ich jakość a następnie na ich piękny, niepowtarzalny wygląd. Wybór zegarka Le Chronographe Squelette z kolekcji Masterpiece nie był przypadkowy. Duszą zegarka jest innowacyjny mechanizm manufakturowy ML 106-7, ujęty w ramy eleganckiej, nowoczesnej koperty. Dzięki połączeniu najlepszych tradycji szwajcarskiego zegarmistrzostwa z nowoczesnym wyglądem powstała całość, która bezwarunkowo urzekła Pana Macieja. Model zegarka, limitowany do 250ciu egzemplarzy zachwyca ażurową tarczą, przez która można podziwiać niepowtarzalny, skomplikowany mechanizm.
Zarówno Maciej Stuhr jak i manufaktura Maurice Lacroix, bez reszty angażują się w swoją działalność. Popularność zawdzięczają rzeczywistym osiągnięciom opartym na solidnych podstawach. Pan Maciej wywodzi się z rodziny o tradycjach aktorskich w związku, z czym mówi się, że jest „skażony genetycznie” dobrym aktorstwem. Jednak sukces zawodowy zawdzięcza nie tylko wrodzonemu talentowi ale również solidnemu wykształceniu oraz ciężkiej pracy. Dzięki temu, kreacje w jakich uczestniczy, są prawdziwymi dziełami sztuki i na stałe wpisują się w historię polskiej twórczości. Prawdziwymi dziełami sztuki określane są również zegarki manufaktury Maurice Lacroix. Nie bez powodu jedna z linii nosi nazwę „Masterpiece”. Kolekcja gromadzi prawdziwe arcydzieła sztuki zegarmistrzowskiej. Jej stworzenie wymagało wiele czasu, wykorzystania ludzkich umiejętności oraz specjalistycznych urządzeń. Praca specjalistów zgromadzonych w Atelier de Maurice Lacroix od zawsze koncentrowała się na szukaniu nowych rozwiązań w dziedzinach, w których wydawałoby się, że jest to niemożliwe. Firma posiada własne pracownie, w których kontroluje każdy etap pracy nad zegarkami. Dzięki temu powstają niepowtarzalne dzieła sztuki, które cieszą swoich właścicieli.
Uznanie w oczach niezależnych specjalistów to naturalne zwieńczenie pasji tworzenia, jaka towarzyszy prawdziwym artystom. Opracowane w manufakturze zegarki, zostały niejednokrotnie docenione przez niezależnych ekspertów w najbardziej prestiżowych konkursach branży zegarmistrzowskiej. Nie sposób również wymienić wszystkich nagród jakie zgromadził na swoim koncie Pan Maciej Stuhr. Najważniejsze to między innymi nagroda im. Marcina Kołodyńskiego przyznawana za życiową pasję, tytuł Mistrza Mowy Polskiej, nagroda Elle Style Awards dla najlepszego aktora oraz statuetka Przyjaciel Zaczarowanego Ptaszka, przyznawana osobom wspierającym ogólnopolski festiwal dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Aktor zarejestrowany jest w banku dawców szpiku kostnego i w ubiegłym roku uratował życie chorej dziewczynce. Maurice Lacroix podobnie jak Pan Maciej Stuhr wyznaje zasadę, że popularność i sukces zawodowy to nie tylko przyjemności będące rezultatem ciężkiej pracy, ale również możliwość niesienia pomocy innym. Poprzez współpracę z organizacją Time for Peace, manufaktura wspiera różne dziedziny sztuki, której dzieła propagują solidarność i poszanowanie różnic międzyludzkich.
Miejscem wyjątkowej sesji Macieja Stuhra dla Maurice Lacroix został Nowy Jork. Ulubione miasto Macieja. Miasto, które nigdy nie śpi, pełne kontrastów, Uważane za światowe centrum medialne, reklamowe i finansowe współczesnych czasów. Jedno z najbardziej fascynujących miast na świecie. Wspaniałe budowle które swoja konstrukcją i nowatorstwem technicznym zadziwiają swat. Miejsce gdzie indywidualność jest bardziej w cenie niż gdziekolwiek indziej. Autorką sesji jest jego żona – Samanta Stuhr.

Maciej Stuhr
Wybitny polski aktor filmowy i teatralny a także artysta kabaretowy. Mimo młodego wieku, zagrał w ponad 50ciu filmach reżyserowanych między innymi przez Andrzeja Wajdę, Krzysztofa Kieślowskiego, Agnieszkę Holland i Krzysztofa Warlikowskiego. Aktor jest lubiany przez publiczność i jednocześnie szanowany przez krytyków filmowych, przede wszystkim za wszechstronność, dzięki której sprawdza się zarówno w rolach dramatycznych jak i komediowych. W 2009 roku Maciej Stuhr dołączył do prestiżowego grona polskich ambasadorów Europejskiej Akademii Filmowej.