Dookoła Świata w Latającej Łodzi

Dookoła Świata w Latającej Łodzi- Chronoswiss Sponsorem Iren Dornier Tour

Co wnuk pioniera lotnictwa Clauda Dorniera i CEO marki Chronoswiss Oliver Ebstein mają wspólnego? Pasja – wspólna miłość do lotnictwa, oto co ich łączy. Dodatkowo między skomplikowanym światem designu samolotowego a fascynującą technologią zegarmistrzowską istnieje wiele podobieństw. Stąd narodził się pomysł współpracy, który doprowadził do powstania zegarka Timemaster Chronograph GMT inspirowanego projektami Samolotu S-RAY 007. Zegarek będzie towarzyszył Irenowi Dornierowi na pokładzie jego samolotu podczas charytatywnej wyprawy dookoła świata. Towarzyszyć mu będzie także sam Oliver Ebstein.

Zainspirowany legendarnym samolotem Dragonfly stworzonym przez dziadka Clouda Dorniera, pilot Iren Dornier skonstruował swoją własną latającą amfibie – samolot S-RAY 007. W 2013 roku właśnie tym samolotem odbędzie wyprawę dookoła świata, lądując w niezwykłych miejscach na wszystkich kontynentach Ziemi. Jeziora, rzeki oceany… wszędzie tam gdzie jest wystarczająco dużo wody aby lądować. Trasa rozpocznie się na Filipinach, gdzie mieści się siedziba firmy Iren Dornier. W każdym miejscu lądowania będą organizowane spotkania z gwiazdami, ciekawymi osobami oraz zupełnie normalnymi ludźmi. Będą odbywać się warsztaty, konferencje i koncerty dotyczące danego kraju i jego najbardziej fascynujących stron ale też i problemów. Celem wyprawy jest poznawanie ciekawych osób i miejsc oraz inspirowanie ludzi na całym świecie. Każde miejsce będzie miło swój motyw przewodni. Na Filipinach główny temat spotkań to Edukacja. Całą wyprawę będzie można śledzić w mediach społecznościowych oraz na stronie internetowej projektu. Zegarkiem wyprawy jest Chronoswiss GMT S-RAY 007.

Modele linii Timemaster od samego początku były inspirowane zegarkami dla pilotów. Detale takie jak bardzo duże koronki czy sportowy styl retro przypominają zegarki pilotów z 1940 roku. Dzięki kreatywności i wiedzy Irena Dorniera, Chronoswiss GMT S-RAY 007 z automatycznym naciągiem jest teraz jeszcze bliżej lotnictwa niż kiedykolwiek. Głównym elementem projektu jest sztuczny horyzont*, umieszczony na tarczy zegarka. Obudowa ze stali nierdzewnej pokryta jest ultra-twardym DLC, dzięki czemu staje się niemal całkowicie czarna. Tarcza jest w różnych odcieniach szarości, na tle których pięknie wyróżniają się luminescencyjne elementy wskazówek, liczb i indeksów. Kropkę nad i w wyglądzie tarczy stanowią czerwone akcenty.

Timemaster Chronograph GMT to model typowo sportowy posiadający pasek ze specjalnej gumy odpornej na wszelkie zewnętrzne działania, wskazanie drugiej strefy czasowej oraz okno daty. Dodatkowo dzięki swojej wodoodporności 100 m sprawdzi się nie tylko w powietrzu, ale także w wodzie. Każdy z tych zegarków sprzedawany jest w specjalnym pudełku, które zawiera również model samolotu S-RAY 007.

* Sztuczny horyzont pokazuje pilotowi obecne położenie samolotu w stosunku do powierzchni Ziemi. Jest to najważniejsze urządzenie w samolocie podczas lotu w złej widoczności.