BAZYLEA 2014: Masterpiece Gravity (MP6118)

W przeszłości wielu odkryć dokonano dzięki wnikliwej obserwacji życia, krytycznemu podejściu do informacji wydających się być faktami, a niekiedy  kwestionowaniu przyjętych konwencji. Taka postawa jest bliska Maurice Lacroix.

Szwajcarska firma nieprzerwanie poszukuje  sposobów aby przedstawić mijający czas w  inspirujący sposób, tworząc wyjątkowe czasomierze. Maurice Lacroix cechuje zamiłowanie do postępu, dlatego nieustannie wprowadza do produkcji nowatorskie rozwiązania, które od lat zachwycają.

Najnowszy model Maurice Lacroix Masterpiece Gravity jest jednym z pierwszych zegarków, w których wychwyt jest w całości wykonany z krzemu. Ten wyjątkowy mechanizm manufakturowy jest najlepszym przykładem na  nowoczesne podejście marki do współczesnego zegarmistrzostwa.

INTRYGUJĄCA SIŁA

Grawitacja oddziaływuje na każdego. Nikt ani nic nie jest w stanie się jej oprzeć. Podobnie jak nowemu modelowi Maurice Lacroix. Czasomierz przyciąga spojrzenie, nie pozwala oderwać wzroku od misternie wykonanych detali.

Masterpiece Gravity inspiruje i zachwyca. Ten współczesny zegarek stworzony przy pomocy najnowszych technologii, nie spełnia jedynie funkcji odmierzania czasu. Dumnie prezentuje się na nadgarstku użytkownika i pomaga wyrazić siebie. Elementy mechanizmu wyeksponowane w dolnej części tarczy pracują rytmicznie hipnotyzując precyzją wykonywanych ruchów.

NOWOCZESNA TECHNOLOGIA

Szef działu Konstrukcji mechanizmów w firmie Maurice Lacroix, Michel Vermot, we współpracy z  Haute  Ecole Arc,  usytuowanej w  Le Locle, był tym, który jako pierwszy stworzył i zastosował w produkcji układ wychwytowy w  całości wykonany z krzemu.

Krzem – ten podobny do szkła materiał jest trzykrotnie lżejszy od stali. Niewielka masa potrzebuje mniej energii, by zostać wprawiona w ruch. Mechanizm jest więc bardziej dokładny i nie wymaga tak częstego smarowania.

Częstotliwość, z jaką działa mechanizm manufakturowy Maurice Lacroix ML 230 to 18,000 vph (2.5Hz).  Jest to rytm idealnie dopasowany do delikatnych, krzemowych części zegarka.

Marka zmniejszyła liczbę komponentów zegarka do 188 sztuk. Redukcja umożliwiła skupienie uwagi twórców na technicznych aspektach mechanizmu i uzyskanie przejrzystego wyglądu.

Firma Maurice Lacroix jest dumna z innowacyjnego zastosowania krzemu w  układzie wychwytowym najnowszego Masterpiece Gravity. Kaliber ML230 jest już trzynastym mechanizmem manufakturowym, jakim może poszczycić się marka. Kolejne osiągnięcie w dziedzinie zegarmistrzowstwa obrazuje zamiłowanie do postępu i pasję, z jaką manufaktura tworzy swoje czasomierze.

MASTERPIECE  GRAVITY

Masterpiece Gravity jest dostępny w dwóch limitowanych wersjach. Pierwsza to Classical z kopertą ze stali szlachetnej oraz Contemporary prezentujący antracytową powłokę PVD. Koperta o średnicy 43mm pozwala na przejrzyste  umieszczenie wszystkich niezbędnych komponentów.

Charakterystycznym, elementem Masterpiece Gravity jest wypukłe szkło szafirowe o okrągłym kształcie, które powiększa optycznie widoczne części mechanizmu, dzięki czemu wydają się być osadzone wysoko w kopercie. Zastosowanie takiej techniki nadaje czasomierzowi majestatyczny, trójwymiarowy wygląd.

Wskazówki godzinowa i minutowa  są umieszczone decentrycznie na białej, lakierowanej tarczy, przymocowanej dwoma polerowanymi śrubami. Model Contemporary posiada diamentowo cięte indeksy, wersja Classical- rzymskie cyfry. Komponentem równoważącym wyraziste elementy tarczy jest koliście szczotkowany, płaski pierścień z podziałką minutową.

Wskazówki są poddawane obróbce termicznej do uzyskania niebieskiego koloru lub rodowane (w zależności od wybranego modelu). Tarczka małej wskazówki sekundowej nachodzi na częściowo odsłoniętą przekładnię zliczającą. Wyeksponowanie komponentów w dolnej części koperty ukazuje precyzyjnie działający, mistrzowsko wykonany mechanizm.

Imponująca charakterystyka techniczna, to nie jedyny atut tego arcydzieła. Warto zwrócić uwagę na wyśmienity szlif powierzchni – zdobienia Clou de Paris czy wzór Grand Colimaçon.

Zegarek posiada dekiel ze szkła szafirowego, który pozwala na obserwację automatycznie nakręcającego się mechanizmu, przepięknie zdobionego Côtes de Genève w kształcie Grand Colimaçon. Idealne proporcje elementów mechanizmu rozpieszczają widokiem każdej z efektownie wykończonych powierzchni.

DANE TECHNICZNE