• ESPRIT NOWA KOLEKCJA 2018
   baner fb
   Czytaj dalej
   ESPRIT Spring/Summer 2018 Wiosenne przebudzenie marki ESPRIT w najnowszej kolekcji zegarów na sezon Wiosna/Lato 2018:) Mocno zredukowane linie, zdecydowanie bardziej minimalistyczny design i modny styl…
  • AIKON AUTOMATIC
   AI6008_SS002_430_small internet
   Czytaj dalej
   W DRODZE DO SUKCESU Obiecane nowe dzieło Maurice Lacroix ujrzało światło dzienne podczas tegorocznych targów Bazylea 2018. Dwa lata po wprowadzeniu wersji kwarcowej modelu AIKON…
  • Burgundowa Fiaba Valentine od Maurice Lacroix
   FA1004-PVP11-550-1_PR smalll
   Czytaj dalej
   Dla kobiet, które lubią się wyróżniać Fiaba Valentine to specjalne, limitowane wydanie zegarka marki Maurice Lacroix celebrujące miłość i kobiecość. Olśniewa elegancją i wzbogaca kolekcję…
  • ESPRIT KOLEKCJA WIOSNA/LATO JUŻ JEST!
   baner ss2017
   Czytaj dalej
   Nowa kolekcja marki ESPRIT- Spring/Summer 2017- z jej dwoma przewodnimi motywami: Dream state i Energetic Leisure perfekcyjnie wpasowała się w nadchodzące trendy. Przewaga naturalnego piękna…
  • Contintental no.16105 – szwajcarska elegancja
   Zegarek_Continental_no_16105_Gold
   Czytaj dalej
   Continental no.1610 Sygnowane prestiżowym znakiem SWISS MADE, zegarki CONTINENTAL w pełni na niego zasługują. Marka przywiązuje szczególną uwagę do jakości swoich wyrobów. Materiały użyte do produkcji to…
Home / Chronoswiss / Aukcja charytatywna zegarka Sirius Lion Heart

Aukcja charytatywna zegarka Sirius Lion Heart

Chronoswiss – Sirius Lion Heart

Waleczny niczym lwie serce

Marka Chronoswiss ma zaszczyt przedstawić wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju zegarek Sirius Lion Heart przeznaczony na szlachetny cel.

Wspólne przeżywanie smutku sprawia, że staje się on mniejszy. Natomiast wspólne przeżywanie szczęścia, podwaja je. Zwłaszcza, gdy możesz dzielić radość z najmłodszymi. By pomóc spełnić marzenia poważnie chorych dzieci, marka Chronoswiss skonstruowała wspaniały i wyjątkowy czasomierz – Sirius Lion Heart . Zegarek został stworzony z myślą o tych, którzy muszą zmagać się ze szczególnymi trudnościami życiowymi z walecznością lwa. Zyski ze sprzedaży tego niezwykłego modelu podczas tegorocznej aukcji zostaną w całości przeznaczone na wsparcie fundacji Make–A-Wish Switzerland.

Zaangażowanie marki Chronoswiss w pomoc dzieciom nie może dziwić. Manufaktura od lat wspiera organizacje charytatywne takie jak World Childhood Foundation (założoną przez królową Szwecji, Sylwię) czy Initiative Horizon. W 2013 roku marka Chronoswiss wzięła udział w głośniej aukcji Only Watch i odniosła spektakularny sukces.

Rzemiosło najwyższej klasy

Czasomierz Sirius Lion Heart posiada niezwykłą, ręcznie grawerowaną tarczę z białego złota, która prezentuje wspaniałe szlify, możliwe do uzyskania dzięki użyciu tradycyjnych metod zdobniczych. Kunszt zegarmistrzowski widoczny jest w każdym detalu. Motyw lwa spoczywającego dumnie na tarczy naniesiony jest przy pomocy formowanych ręcznie złotych linii, nadających mu pożądany kształt dostojnego drapieżnika. Tę samą technikę zastosowano do ozdobienia całej tarczy czasomierza. Obok sylwetki lwa, rysuje się szczyt wzniesienia położonego niedaleko pracowni House of Chronoswiss w Lucernie oraz emblemat szwajcarskiej flagi. Poszczególne sekcje tarczy są emaliowane różnymi kolorami, a każdy element jest z zegarmistrzowską precyzją pokrywany kilkoma warstwami. Powierzchnia ma też zróżnicowaną fakturę, by lepiej odbijać światło prezentując jasne, trójwymiarowe refleksy. To one nadają królowi dżungli blask godny tak majestatycznego drapieżnika.

Czasomierz prezentuje się okazale z każdej strony. Warto poświęcić chwilę uwagi skrytemu tyłowi koperty. Wspomniany element w modelu Sirius Lion Heart jest transparentny, co oznacza, że przez dekiel ze szkła szafirowego widać drobny, precyzyjny mechanizm z naniesionymi na niego kwiatowymi motywami. Znajdują się one w samym sercu zegarka. Każdy fragment ażurowej konstrukcji został ukształtowany ręcznie, podobnie jak inne zdobienia naniesione przy pomocy tradycyjnej giloszarki.

Make-A-Wish

Fundacja Make-A-Wish spełnia życzenia najmłodszych i pozwala im oderwać się chociaż na chwilę od życia, którego chlebem powszednim jest zmaganie się z ciężką chorobą. Organizacja urzeczywistnia największe marzenia dzieci, dając im nadzieję i siłę by kontynuować walkę o zdrowie.

Fundacja Make-A-Wish Switzerland powstała w 2003 roku i jest częścią międzynarodowej organizacji Make-A-Wish, która działa prężnie w 48 krajach na pięciu kontynentach. Dzięki pracy i zaangażowaniu ponad 30 tys. wolontariuszy, od 1980 roku spełniono ponad 334 tys. dziecięcych marzeń. Każdego roku do fundacji wpływa około 250 tys. próśb o pomoc. Szacunkowo co 22 minuty, gdzieś na świecie, ziszcza się jedno marzenie.

Aukcja charytatywna

Wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju arcydzieło manufaktury Chronoswiss, zegarek Sirius Lion Heart będzie wystawiony na licytację w październiku 2014 roku. Samą aukcję poprowadzi renomowany szwajcarski dom aukcyjny Antiquorum (z siedzibą w Genewie), który patronował również aukcji Only Watch. Od połowy października rozpocznie się wielkie odliczanie, które będzie można śledzić na stronie internetowej Antiquorum.

Powiązane wpisy